Viimastel nädalatel hakkas aina enam tunduma, et kuidagi kahtlaselt niiskeks läheb olemine mu Hiko kuivülikonnas. Algul arvasin, et äkki membraan hakab juba väsima, aga ükspäev leidsin pool juhuslikult, hoopis konkreetsema vea üles. Nimelt on Hiko kuivülikonnal traksid, mis ei ole mitte külge õmmeldud vaid liimitud ülekonna seljaosa sisepinna külge. Siit ka probleem, aga enne natukse kuivülikonna materjalist. Hiko kasutab kahekihilist materjali
Toray Entrant DT (kui ma õigesti mäletan, aga oluline on just see et tegu on kahekihilise materjaliga), mist tähendab, et materjali välimine kiht on kaitsekiht ja alumine on veekindel ning hingav membraan.

Mitmed kihid on aga vajalikud just selle mebraani kaitsmiseks, lisa vettpidavust või hingavust nad ei anna. Membraan ise on väga õrn materjal. Siin ongi Hiko "puuse pannud", kui liimis traksid otse membraanile. Tulemuseks oli see, et mebraan lihtsalt koorus koos traksidega maha ja järgi jäi ainul kaitseriide kiht mis laseb vett vabalt läbi. Siin ka paar pildid lahtikoorunud membraanist ja pool mu suurest teipimistööst:


Ilmselt oleks tuvevuse mõttes olnud kaks paremat lahendust: kasutada kolmekihilist materjali mis on mõlemalt poolt kaetud kaitseriidega(3-kihiline materjal), mis tõstaks ka kõvasti toote hinda või siis õmmelda läbi kogu riide traksid ja õmblused pealt ära tepida nagu teiste õmblustega on tehtud.
Minu lahendus olukorrale oli see, et rebsin traksid väga ettevaatlikult üldse lahti, nii et võimalikult vähe membraani kahjustada ja viskasin näd üldse välja ning teispisin siis korraliku tekstiilteibiga selle osa üle. Nüüd näeb mu kuivülikonna seljaosa välja selline:
See ei ole enam küll hingav, aga selle eest on kuiv jälle:) Siiani on sama teibiga head kogemused, paat aastat tagasi teipisime sellega Roltsi telgi õmblusi, kust oli ka originaalteip lahti tulnud ja teadaolevalt püsib teip seal siiani ilusti peal.
No comments:
Post a Comment